טיפים בהגדלת חזה:
חזה גדול אינו בהכרח חזה מושלם. חזה מושלם אמור להיות פרופורציונלי למבנה הגוף. שתל גדול שווה צרות גדולות. שתלי הסיליקון אינם מיועדים "להחליף" את רקמת השד הטבעית אלא רק להוסיף נפח. מומלץ להגיע לשיחת ייעוץ עם תמונה של שדיים שלדעתך הם השדיים היפים ביותר. קל יהיה להתאים צפיות ולהבין את האפשרויות לניתוח.

"ללכת עם ולהרגיש בלי" זוהי הסיסמה הנכונה ביותר להגדלת שדיים- שתלים בעלי פרופיל נמוך/ בינוני,הממוקמים מתחת לשריר שאינן מורגשים הן במגע, והן למסתכלים מבחוץ. רוחב השד, רוחב בית החזה, רוחב הכתפיים, מיקום הפטמות, מיקום הקפל התת שדי, איכות רקמת השד והעור הינם המדדים העיקריים לבחירת השתל. "מעל השריר או מתחת לשריר" הנה אחת ההחלטות המשמעותיות בניתוח – רצוי מאוד להתלבט עם הרופא המנתח בזמן הייעוץ.
השתלים אינם עמידים "לכל החיים". אין שתלים כאלה בעולם. 

למי מיועד הניתוח?
נשים בעלות מבנה חזה קטן, לנשים להן ירד נפח השד לאחר לידות או לאחר ירידה במשקל ולנשים בעלות אסימטריה בין השדיים. 
 • יש להבדיל בין הגדלת חזה לבין הרמת שד. לצורך כך יש לבדוק את מיקום הפטמה ביחס לקפל התת שדי (ראה ציור מטה) בדרגה 1,2 ניתן לבצע הגדלה בלבד. בפטמות נפולות (דרגה 3,4) לרוב יש צורך בהרמת שד עם או בלי הגדלה באמצעות שתל.
 • יש למדוד את איכות וכמות רקמת השד הקיימת בחלקו העליון והתחתון של השד. יש להעריך את איכות העור, עודף עור והמצאות סימני מתיחה. בנוסף אנו מודדים את האורך שבין מיקום הפטמה לבין הכפל התת- שדי.
 • מדידות אלו מסייעות בקביעת נפח השתל המומלץ. יש להחליט טרם הניתוח מהו מראה השד הרצוי. האם את מעוניינת בהגדלת שד "טבעית" בעלת מראה טיפתי, אגסי אנטומי או בהגדלה "פרובוקטיבית" יותר, עם הדגשת החריץ שבין השדיים.
 • אנו ממליצים על מראה טבעי יותר הפרופורציוני למבנה בית החזה, רוחב הכתפיים, מותן ואגן ואף לבלט הישבן במראה צידי.
 • קביעת נפח השתל הסופי יעשה רק בזמן הניתוח בו יבדקו נפחים דומים עד לקבלת התוצאה הטובה ביותר.
ד"ר רון עזריה מדבר על הגלת חזה (ערוץ 2)

מהלך הניתוח:
הניתוח נערך בבית חולים תחת הרדמה כללית. אורך הניתוח כשעה. במהלך הניתוח נפתח "כיס" אליו יוכנס בהמשך השתל. ברוב הניתוחים אנו מבצעים הדמיה ע"י שתלים סטרילים בעלי נפח שונה עד לקבלת התוצאה הטובה ביותר, התואמת לרצונך כפי שהוחלט לפני הניתוח.

לאחר הכנסת השתל, אנו מבצעים תפירה בחוטים פנימיים ונספגים כך שאין צורך להוציא תפרים ואין סמני תפרים על פני העור. אנו חובשים את המקום כולל חזיית ספורט אותה לא מורידים למשך 3 שבועות לערך.

יצירת ה'כיס'
רבות דובר על ה'כיס' אליו מכניסים את השתל. כעיקרון, הכיס יכול להיות מעל לשריר בית החזה הגדול, מתחת לשריר או שילוב של שניהם. אנו מאמינים שלשריר יש כמה יתרונות ולכן נדיר שנבצע הגדלה מעל השריר.

היתרונות של השריר רבות ועיקרן, הקניית מראה אגסי לשתל (השריר לוחץ על השתל בקוטב העליון כאשר השתל נמצא מתחתיו). השריר עוטף את השתל מצדדיו ובכך ממסך על המצאות שתל בשד. החלל מתחת לשריר נחשב כאזור בטוח יותר מבחינה אונקולוגית (נדיר מאוד למצוא גידולי שד ברקמת השריר או מתחתיה) ואינו  פוגע ביכולת ההנקה או בתחושה כמו במקרים בהם ההגדלה מעל השריר.

הכנסת השתל במהלך הניתוח:
במהלך הניתוח אנו מבצעים חתך דרכו נכניס את השתל. כיום ניתן לבצע חתכים דרך מספר מקומות כאשר לחתך באזור כפל התת שדי יש יתרונות רבים. מרבית ההגדלות שאנו מבצעים נעשים דרך חתך תת שדי. החתך מבוצע כ- 0.5 ס"מ מעל הקפל באורך של כ- 4 ס"מ (תלוי בגודל השתל). שיטה נוספת הינה חתך דרך העטרה השמורה בעיקר להגדלות מעל השריר או לשדיים צינוריים (טובולריים). אנו ממעטים לבצע הגדלות דרך בית השחי או דרך הטבור שכן הגדלות אלו מתאימות בעיקר לשתלים עם מי מלח (saline ).

השתלים:
אנו משתמשים בעיקר בשתלי סיליקון מהדור המתקדם ביותר. השתלים נבדלים בנפח השתל, בפרופיל השתל ובצמיגות החומר. אנו משתמשים בשתלים של חברת Silimed בעלת מוניטין רב הן באיכות והן בשרידות השתלים ובעלת אישור FDA האמריקאי, CE אירופאי ומשרד הבריאות.

שתלי סיליקון בעלי פרופיל בינוני: פרופיל נמוך- גובה השתל נמוך, בסיס השתל רחב. שתל זה מתאים לסוג מסוים מאוד של נשים בעיקר לנשים רזות המחפשות הגדלה בעלת מראה טבעי ביותר. שתלי סיליקון בעלי פרופיל גבוה : שתל גבוה בעל רוחב צר יותר (כמעט כדור). שתל זה מתאים לנשים המעוניינות בחזה בולט יותר (פרובוקטיבי) בעלי רוחב שד צר (צרות יותר).
שיטת הניתוח ונפח השתלים, יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לצורת השדיים, סוג העור ואיכותו, כמות, עובי וגמישות הרקמות הרכות.

אנו משתמשים בשתלי סיליקון מהדור המתקדם ביותר של חברת Allergan האמריקאית.
אנו משתמשים בשתלי סיליקון מהדור המתקדם ביותר של חברת Silimed.
סיבוכים ותופעות לוואי "הגדלת חזה":
 • שטפי דם כ- 3% מכלל הניתוחים המבוצעים
 • זיהום בפצע הניתוחי פחות מ- 2% מכלל הניתוחים. לאחר הניתוח אנו ממליצים על נטילת אנטיביוטיקה מונעת למשך 5 ימים.
 • זיהום בלתי נשלט עלול לגרום לדחיית שתל וצורך בהוצאה של השתל מהגוף.
 • כאב: רמת הכאב והמגבלה לאחר הניתוח שונה מאישה לאישה ומסוגי הניתוח השונים. כעיקרון, הגדלת חזה מתחת לשריר יוצרת רגישות בהנעת
 • חגורת הכתפיים ובמאמץ, זמן ארוך יותר מהגדלה מעל השריר.
 • לרוב, ניתן לחזור לפעילות נטולת מאמץ, מספר ימים לאחר הניתוח. הרגישות נמשכת בממוצע כשלושה שבועות ואף יותר.
 • הפחתת תחושה לאזור הפטמה, פחות מ- 3% מהמקרים. לרוב התחושה חוזרת עד כשנה לאחר הניתוח ובמיעוט מהמקרים
 • התחושה אינה משתקמת. בהגדלות המבוצעות מתחת לשריר, אנו מצאנו ששכיחות תופעת לוואי זו הינה נמוכה עוד יותר.
 • יכולת הנקה אינה נפגעת בד"כ, בשתלים הנמצאים מתחת לשריר. לא ניתן לקבוע מהוא שיעור הפגיעה ביכולת ההנקה באופן
 • מדויק, שכן לא כל אישה יכולה להניק עם או בלי שתל
 • קרע של השתל, נדיר, שכן לשתלים אלו מעטפת מאוד עמידה והסיכוי לקרע או דלף נמוך אך עלול לקרות עם חלוף השנים.
 • שתל דולף, רצוי להחליפו גם אם הממצא מתגלה באופן מקרי.
 • התקשות קופסית – הגוף מייצר מגננות כנגד גופים זרים (השתל). אחד מדרכי ההגנה של גופנו, הינה לעטוף את השתל ולתחום אותו משאר
 • הרקמות בגוף, הקופסית שנוצרת בעלת מרקם רך ועדין, אך בשל שינויים מסוימים כגון זמן, קרע, דליפת סיליקון או מסיבות אחרות, עלולה הקופסית
 • להתקשות ולגרום ליצירת גושים ו/או רגישות מקומית.

מעקב לאחר הגדלת חזה:
כיום ידוע ששימוש בשתלי סיליקון אינו מעלה את שכיחות והסיכוי לסרטן שד או מחלות אוטואימוניות ריאומטולוגיות כפי שנהגו לחשוב בעבר. לאחר הניתוח חשוב מאוד להמשיך את תוכנית גילוי המוקדם של סרטן שד הכולל בדיקה ידנית עצמית, בדיקה ע"י כירורג שד, ממוגרפיה או אולטרא סאונד עפ"י הכללים המקובלים שהותוו ע"י משרד הבריאות. יש ליידע את הבודקים, טרם הבדיקה על קיומו של שתל בחזה. ככלל, מומלץ להיוועץ עם הרופא המנתח או כל מומחה אחר לכירורגיה פלסטית בכל שינוי שנוצר בשד.

**אנו ממליצים כתמיד להיוועץ עם הרופא המנתח במקרים אלו.
**תופעות הלוואי ידונו בהרחבה עם הרופאים לפני הניתוח.
הרמת חזה  
החלפת שתלים ותיקוני שדיים  
עיצוב חזה טובולרי  
תיקון א-סימטריית שדים  
תיקון פטמה/עטרה  
גניקומסטיה  
הרמת והגדלת חזה  
הקטנת חזה  
הגדלת חזה  
ניתוחי חזה:
 
ד"ר רון עזריה וד"ר רועי ענבר © טלפון: 1700-506-504
כתובות: הברזל 34, תל אביב  |  שד' בן גוריון 25, קומה 1, חיפה
דף הבית      אודות הקליניקה      ניתוחים פלסטיים      טיפולים אסתטיים      צור קשר
* התמונות באתר זה נועדו להפצת ידע והסברה רפואית בלבד